Reference

 

Monika je milá a spolehlivá, s velmi dobrou orientací ve svém oboru. S radostí doporučuju (Martina Verte, dula)

 

Podpora během porodu

Monika je skvělá. Byla u obou mých porodů a vždy mi byla velkou oporou. Dokázala povzbudit, když jsem nevěděla kudy kam, dokázala pohladit, namasírovat, přidržet, podržet, usmát se...prostě všechno, co jsem zrovna potřebovala. I třeba odejít, abych měla klid. Moniku jako dulu upřímně doporučuju! (Kateřina)

 

Všem nastávajícím maminkám chci moc doporučit služby duly Moniky a také porodnici v Trutnově. Monika přijela k nám domů, naučila mě prodýchávat kontrakce a uvolnit se. Když kontrakce zesílily, vyrazili jsme společně do porodnice, kde mě všichni plně podporovali a nedovolili mi přirozený porod vzdát (i když jsem na to kolikrát myslela). V závěru porodu mi nahřívala hráz teplým obkladem. Porod se obešel bez nástřihu a mám jen pár drobných stehů. Díky Monče byl plně zapojen i můj muž. Radila mu, co má dělat a díky tomu mi byl skutečnou oporou. Porod byl díky tomu všemu pro mě krásný a pomohl mi zpracovat pro mě bolestnou zkušenost s předchozím císařským řezem. (Pavla)

 

Monika se s námi setkala několikrát již před porodem, dala nám spoustu praktických rad i tipů, fungovala na telefonu a vždy nám ochotně pomohla a poradila. Přistupovala k nám s pochopením pro naši konkrétní situaci. Nevnucovala nám své názory a snažila se pochopit naše přání. Během porodu jsem ocenila její milý a lidský přístup. Plně jsem se soustředila na její vřelý klidný hlas a dotek. Monika se vždy okamžitě zorientovala v situaci a zařídila pro nás, co bylo třeba. V neposlední řadě bych ráda vyzdvihla její schopnost komunikace s nemocničním personálem, slušný, nehodnotící, nekonfliktní a přesto asertivní přístup. Díky tomu byl porod pro mě a mého manžela příjemným a silným zážitkem. (Helena)

 

Musím říct, že druhý porod pro mě byl opravdu uzdravující a krásný. Prožila jsem ho přesně podle svých představ. Splnil se mi sen :-) Chtěla jsem Ti moc poděkovat, byla jsi mě velikou oporou. Vnímala jsem Tě, když jsi na mě v bolestech mluvila, ač to tak možná nevypadalo. Moc mi to pomáhalo. Připadalo mě uplně přirozené, že tam jsi a i díky Tobě jsem se cítila v bezpečí. Jsi krásná a empatická bytost, před kterou smekám. Děkuji. (Lenka)

 

Příprava na porod a doprovod u porodu mi pomohl k větší odvaze a sebejistotě. Dříve jsem se porodu bála... Velice vám děkuji. Můj porod nebyl trauma :) (Šárka)

 

Oceňuji profesionální přístup, jistotu, klid a optimismus, který jste mi dodávala. Jsme šťastní, že jste byla u porodu s námi. (Andrea)

 

Nejvíc jste mi pomohla tím, že jste u porodu byla :) Dodalo mi to rozhodně větší klid a jistotu. Pomáhalo mi, když jste mi připomněla, jak správně dýchat a prodýchat kontrakce. Vyzařovala z vás jistota a klid, a to se přeneslo i na mě a na průběh porodu, který možná i díky tomu měl relativně krátký průběh. S odstupem času si více a více uvědomuji, jak ten samotný příchod naší holčičky na svět byl jeden z nejkrásnějších okamžiků, protože jsem měla sílu ho vnímat, a měla jsem čistou hlavu, bez umělého oxytocinu. Také manžel vaší přítomnost ocenil, ve srovnání s prvním porodem, tento druhý porod na něj díky vaší účasti působil pohodově :) (Pavla)

 

Monika mi poskytla oporu před, během i po porodu. Je spolehlivá, dostupná a profesionální. Během porodu byla nekonečně trpělivá, stále laskavá a ve vypjatých chvílích stabilní a mohla jsem se opřít o jeji důvěru ve mně a mé dítě. Příště ji budu chtít u porodu určite zas :) (Tereza)

 

Oceňuji absolutní respekt k mým potřebám a pomoc při poslední fázi porodu. Byla jsi všímavá a pomáhala mi uvolnit se aromaterapií, to mi moc pomohlo. Byla jsi nablízku, a to mi dávalo pocit jistoty. Zůstaň stále tak skvělá a pokorná ke své práci :) (Veronika)

 

Nejvíce oceňuji pohotovost, profesionalitu, odborné znalosti a především ochotu v jakoukoli denní i noční hodinu pomoci, poradit a uklidnit mě. Dokázala jste navodit velmi příjemnou, klidnou a intimní atmosféru již před porodem, hlavně pak i v porodnici a velmi citlivě jste volila různé úlevové metody, díky nimž byly porodní bolesti snesitelnější. (Petra)

 

Moniku jsem potkala v době, kdy jsem čekala své třetí dítě. Po předchozích zkušenostech jsem dospěla k tomu, že stávající systém porodnické péče je něco, proti čemu nechci stát sama. Hledala jsem člověka, u kterého se budu cítit v bezpečí. A přesně tím se mně a mému synovi stala Monika. Už po prvním setkání s ní ze mě spadla všechna nervozita. Z Moniky vyzařoval klid a jistota, byla člověk, který má k porodnímu procesu respekt, ale nemá z něj strach. Je to také člověk navýsost praktický. Její podpora byla přesně taková, jakou jsem potřebovala - klidná, pevná, neuvěřitelně empatická. Monika mě na rozdíl od zdravotníků nikam netlačila, nechala mě a dítě v klidu pracovat a do té práce nám "nekecala". Zároveň ale její pomoc přišla přesně ve chvíli a v míře, kterou jsme potřebovali. Podezřívám ji, že umí číst myšlenky :-) Moniko, ještě jednou moc děkuji, jste člověk na svém místě. (Jana)

 

Chtěla bych moc poděkovat za doprovod u porodu, konzultace před porodem i po porodu, psychickou podporu a rady. Porod byl nádherný zážitek :-) Díky. (Lenka)

 

Moc si nedokážu svůj porod bez Moniky představit... Hrozně moc mi pomohla. Dávám jí velký obdiv za takovou výdrž.. Monika ví ;-)
Ještě jednou děkuji.
(Tereza)

 

Včera ráno se nám narodil náš andílek André. Je to kus chlapa (4670g). Ale zvládli jsme to na jedničku. Krásný přirozený porod, který jsme si spolu opravdu užili. Jsem vděcná za každou minutu, kterou jsem si mohla užít a vychutnat tu obrovskou sílu, kterou my ženy máme. Moje zlatá Dula Monika Kašparová mi moooc pomohla a jsem jí nesmírně vděčná za všechnu lásku, podporu a důvěru, kterou jsem od ní dostala během tehotenství i při samotném porodu. (Klára, po předchozím porodu dvojčat císařským řezem)

 

Tímto bych chtěla poděkovat Oblastní nemocnici Trutnov za to, že dopřáli mně i Toničce čas, abychom porod zvládly spolu jen my dvě. Bez vyvolávání, zásahů a léků. Díky tomu byl pro nás porod Toničky zážitkem. Náš velký dík patří i dule Monice Anně Kašparové. Monika nám byla velkou podporou - neúnavně zodpovídala naše titěrné dotazy, vysvětlovala, podporovala a tím vnášela do posledních dní tolik potřebnou pohodu a klid. Děkujeme ti za podporu při cestě autem do porodnice a tvou podporu během i po porodu. Rozhodnutí přizvat tě k porodu našeho děťátka, bylo jedno z nejlepších v mém životě. (Kačka, po předchozím porodu císařským řezem)

 

Chtěla bych Vám poděkovat za informace a podporu při porodu, a hlavně za pomoc s přípravou porodního přání, jsem velice ráda, že jsem ho měla. Hlavně položení syna hned po porodu na moje břicho bylo úžasné, vytvořilo to mezi námi silné pouto, takové souznění. Také jsem ráda, že jsem mohla rodit podle toho, jak to vyhovovalo mně a díky že jste tam byla. (Radka)

 

Poté, co jsem podruhé otěhotněla, jsem se rozhodla, že nechci zažít porod jako byl první. Sháněla jsem informace, zajímala se a rozhodla se, že chci k porodu dulu. Nejlepší rozhodnutií! Monča je skvělá, se mnou si sice na sále pobyla jen hodinku, ale v její přítomnosti jsem se uvolnila a veřím, že i díky tomu to byl od jejího příchodu celkem fofr :) Umi pohladit na těle i na duši, věnuje se rodičce na 100 %. Já ji moc děkuji, všem doporučuji a doufám, že to nebyl můj poslední porod, u kterého byla :) (Raina)

 

Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za vše, co jste pro nás udělala. Porod byl pro mně velmi náročný a nebýt vás, nemuselo to zdaleka skončit tak šťastně. ;-) Nedá se ani popsat, jak nepostradatelná jste pro mně byla. (Petra)

 

Chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za Vaši přítomnost při porodu, která mi velmi pomohla. Sice nemám s čím porovnávat, ale po této mé první zkušenosti s porodem jsem se přesvědčila, že Vaše práce má velký smysl. Takže díky, rozhodně Vás mohu jen doporučit :-) (Laďka)

 

Děkuji moc za rady a doporučení k porodnímu plánu. Jsem moc šťastná a plná energie. V porodnici mi vyhověli, dali mi holčičku hned po porodu na břicho a pak jsem jí už nedala z ruky. Tolik radosti ve svých 43 letech bych nečekala. Děkuju za přízeň a podporu! (Mirka)

 

Podpora kojení

 

S velkou radostí vám sděluji, že už jen kojíme a už nemusíme dokrmovat hadičkou. Chci vám moc poděkovat za rady a za to, že jste nám s kojením pomohla, za váš velice vstřícný a příjemný přístup a za klid, který z vás vyzařuje. (paní R.)

 

Monice vděčím za to, že plně kojím! Díky :-) Dětská doktorka nám doporučila dokrmovat 14ti denní miminko umělým mlékem, protože prý málo přibíralo. Moje bradavky byly rozpraskané a bolestivé, ale přesto jsem věděla, že mám dostatek mléka. Proto jmse si pozvala Moniku, která zjistila, že miminko má přirostlou podjazykovou uzdičku. Uzdičku jsme nechali na její doporučení střihnout. Zřejmě to ani nebolelo, protože syn ani nezaplakal. Kojení se poté hned zlepšilo a žádný dokrm už nebyl potřeba! Taky se mi brzy zahojily bradavky a kojení mě už nebolí. (Lenka)

 

S poradenstvím ohledně kojení jsem maximálně spokojená, vyčerpávající informace, užitečné tipy a rady. Jste moc ochotná. Děkuji za podporu. Moc mi to pomáhá, i psychicky. (Veronika)

 

Děkuji moc za informace, rady a podporu. Bez toho bychom to nezvládly. Bylo to náročné, ale už opět plně kojíme a jsem moc šťastná, že se nám to povedlo. (Tamara, jejíž miminko se v 8 týdnech kvůli podání dokrmu z kojenecké lahve přestalo kojit)

 

Monika je úžasný člověk se znalostmi ve svém oboru :-) pomohla nám a my jsme nadmíru spokojeni a vděční :-) doporučuji všem :-) (Pavlína)